Projekt na indywidualne zamówienie – czy warto?

Każda osoba, która planuje budowę ma jakąś wizję wymarzonego domu – jego wielkości, stylu architektonicznego, rozkładu pomieszczeń. W katalogach z gotowymi projektami domów można bez trudu znaleźć wiele ciekawych rozwiązań, co jednak jeśli żadne z nich nie przypomina domu z marzeń?
Pozostaje alternatywne rozwiązanie jakim jest zlecenie przygotowania projektu domu architektowi. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że tak przygotowany projekt domu jednorodzinnego będzie znacznie droższych niż typowy projekt z katalogu. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że prace nad takim projektem zajmują określony czas, zwłaszcza jeśli osoba zamawiająca ma bardzo dokładną własną wizję, którą chce wcielić w życie. Oczywiście indywidualny projekt domu ma również wiele zalet. Przede wszystkim jest to duży wpływ jaki ma przyszyły właściciel domu na jego kształt. Dla wielu osób, którym w dużym stopniu zależy na oryginalności i nowoczesności, ma to bardzo duże znaczenie. Kolejna zaleta to oczywiście możliwość idealnego dopasowania projektu domu do działki budowlanej.
Jak widać projekty domów jednorodzinnych przygotowane na indywidualne zamówienie mają wiele zalet. Jeśli jednak uwzględni się ich cenę, warto zastanowić się nad poszukaniem gotowego projektu. Na rynku dostępnych jest tak wiele rozwiązań, że bez trudu można znaleźć dom pasujący zarówno do wymagań inwestora, jak i warunków na działce budowlanej.

Comments are closed.