Parterowy dom – zalety

Jednym z rozwiązań, na które mogą zdecydować się osoby chcące wybudować dom jest wybór projektu jednokondygnacyjnego. Biura projektowe oferują wiele tego typu budynków. Są to zazwyczaj rozwiązania ekonomiczne, pozwalające na oszczędność i tanie wybudowanie domu.
Rzeczywiście największą zaletą domów parterowych jest niski koszt ich budowy. W przypadku jednej kondygnacji nie trzeba dodatkowo wzmacniać ścian nośnych budynku, nie trzeba także konstruować schodów, co przekłada się na oszczędność. Mały dom parterowy z prostym dwuspadowym dachem i zwartą formą architektoniczną, bez dodatkowych ozdobników, jest praktycznie najtańszym rozwiązaniem, na które można się zdecydować budując własny dom. Dlatego taki projekt powinny brać pod uwagę osoby z ograniczonym kapitałem, które chcą zminimalizować wydatki przeznaczone na budowę. Oczywiście domy parterowe to nie tylko tanie rozwiązania, To także często nowoczesne projekty dużych budynków z płaskimi dachami, które mają bardzo ciekawą i oryginalną formę.
Dużą zaletą domów parterowych jest to, że są wygodne dla osób starszych, niepełnosprawnych, a także dla rodzin z małymi dziećmi. Brak konieczności uciążliwego pokonywania schodów może być dużą zaletą, dla każdego kto ma problemu zdrowotne. Dlatego istnieje wiele powodów, nie tylko natury finansowej, dla których warto zdecydować się na wybór jednokondygnacyjnego projektu domu jednorodzinnego.

Comments are closed.