Co zawiera gotowy projekt domu?

Gotowe projekty domów jednorodzinnych są bardzo popularnym rozwiązaniem. Katalogi z takimi projektami bez trudu znajdziemy w Internecie lub zamówimy je za darmo do domu w wersji papierowej. Co zawiera taki projekt domu i czy jest gotowy do wykorzystania?
Każdy gotowy projekt domu zawiera szczegółową dokumentację techniczną budynku. Dodatkowo wraz z projektem możemy na przykład otrzymać wizualizacje 3D różnych elementów konstrukcyjnych. Do projektu powinna być także dołączona tak zwana charakterystyka energetyczna budynku, która określa zapotrzebowanie budynku na energię cieplną i jest dobrym wskaźnikiem pozwalających oszacować późniejsze koszty eksploatacji domu. Czego zatem nie zawiera projekt? Przede wszystkim nie może on uwzględnić projektu zagospodarowania terenu, ponieważ jest to uzależnione od konkretnej działki budowlanej. Sytuacja wygląda podobnie również w przypadku projektu przyłączy instalacji zewnętrznych. Te projekty powinny zostać przygotowane indywidualnie. Warto także pamiętać, że gotowy projekt wymaga adaptacji do działki budowlanej, która uwzględnia usytuowanie względem kierunków świata, rodzaj podłoża na działce oraz inne ważne parametry, które mają duże znaczenie w czasie budowy i późniejszej eksploatacji budynku.
Jak widać gotowy projekt domu jednorodzinnego nie zawiera wszystkich koniecznych dokumentów, część z nich musi zostać uzupełniona pod kątem konkretnej działki.

Comments are closed.